Field Presets (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: Create
ja: 作成

en: Fields
ja: フィールド

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ja: 編集画面のこのフィールドの下に表示したい説明。<br />利用可能なHTMLタグ: @tags

en: This field supports tokens.
ja: このフィールドはトークンをサポートしています。
