Field Presets (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (9 entries)

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Create
ca: Crea

en: Fields
ca: Camps

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: About
ca: Detalls

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Field label
ca: Etiqueta del camp

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.
