Field Presets (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Help text
de: Hilfetext

en: Create
de: Erstellen

en: Fields
de: Felder

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
de: Eine Hilfestellung, die dem Benutzer unter diesem Feld im Eingabeformular angezeigt wird.<br />Zulässige HTML-Tags: @tags

en: Field label
de: Feld-Beschriftung

en: This field supports tokens.
de: Dieses Feld unterstützt Tokens.
