Field Presets (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Create
fa: ایجاد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fa: دستور العملی که در فرم ویرایش، زیر این فیلد به کاربر نشان داده خواهد شد. <br />تگ‌های مجاز HTML: @tags

en: Field label
fa: برچسب فیلد

en: This field supports tokens.
fa: این فیلد از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.
