Field Presets (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Create
fr: Créer

en: Fields
fr: Champs

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
fr: Instructions à présenter à l'utilisateur sous ce champ, dans le formulaire de modification.<br />Balises HTML autorisées : @tags

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: This field supports tokens.
fr: Ce champ prend en charge les jetons (tokens).
