Field Presets (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Create
hu: Létrehozás

en: Fields
hu: Mezők

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.
