Field Presets (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Create
id: Buat

en: Fields
id: Bidang isian

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
id: Intruksi untuk ditampilkan kepada pengguna dibawah field ini pada form penyuntingan. <br />Tag HTML yang diijinkan:@tags

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.
