Field Presets (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Create
pt: Criar

en: Fields
pt: Campos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pt: Instruções para apresentar ao usuário abaixo deste campo no formulário de edição.<br />Tags HTML permitidas:@tags

en: Field label
pt: Rótulo do campo

en: This field supports tokens.
pt: Este campo suporta tokens.
