Field Presets (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Create
uk: Створити

en: Fields
uk: Поля

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
uk: Вказівки, що будуть показані користувачеві під цим полем на формі редагування. <br />Дозволені HTML-теги: @tags

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.
