Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to es translation catalogue (6 entries)

en: Value
es: Valor

en: Type
es: Tipo

en: Number
es: Número

en: Name
es: Nombre

en: String
es: Cadena de caracteres

en: Properties
es: Propiedades
