Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Number
hi: संख्या

en: Name
hi: नाम

en: String
hi: स्ट्रिंग
