Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Number
gl: Número

en: Name
gl: Nome

en: String
gl: Cadea

en: Properties
gl: Propiedades
