Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Number
he: מספר

en: Name
he: שם

en: String
he: מחרוזת

en: Properties
he: מאפיינים
