Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Number
hu: Szám

en: Name
hu: Név

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Properties
hu: Tulajdonságok
