Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Number
oc: Nombre

en: Name
oc: Nom

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Properties
oc: Proprietats
