Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Number
uk: Число

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: String
uk: Рядок

en: Properties
uk: Властивості
