Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Field
hu: Mező

en: Custom
hu: Egyéni

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Field name
hu: Mező neve

en: You must select at least one role.
hu: Legalább egy szerepkört ki kell választani.

en: Configurations
hu: Beállítások

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Entity Type
hu: Entitástípus
