Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Remove
mr: काढा

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
