Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Field
pt: Campo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Field name
pt: Nome do campo

en: You must select at least one role.
pt: Você deve selecionar pelo menos um papel.

en: Configurations
pt: Configurações

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade
