Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Remove
ru: Удалить

en: Field
ru: Поле

en: Custom
ru: Собственная

en: Role ID
ru: ID роли

en: Field name
ru: Имя поля

en: You must select at least one role.
ru: Вы должны выбрать хотя бы одну роль.

en: Configurations
ru: Конфигурации

en: Field settings
ru: Настройки поля

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Entity Type
ru: Тип сущности
