Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Field
ast: Campu

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Field name
ast: Nome del campu
