Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to bs translation catalogue (5 entries)

en: Operations
bs: Operacije

en: Remove
bs: Ukloni

en: Field
bs: Polje

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Field name
bs: Ime polja
