Field Read-Only by Role (1.0.0) - en to nn translation catalogue (5 entries)

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Remove
nn: Fjern

en: Field
nn: Felt

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Field name
nn: Feltnamn
