Field Report (8.x-2.2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Comments
fr: Commentaires

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: Media
fr: Média

en: Taxonomy Terms
fr: Termes de taxonomie

en: Blocks
fr: Blocs

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Contact Forms
fr: Formulaires de contact

en: Field Description
fr: Description du champ
