Field Report (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Comments
it: Commenti

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Options
it: Opzioni

en: Blocks
it: Blocchi

en: Field Type
it: Tipo di campo
