Field Report (8.x-2.2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Comments
pt: Comentários

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Options
pt: Opções

en: Media
pt: Mídia

en: Blocks
pt: Blocos

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Contact Forms
pt: Formulários de Contato
