Field Slideshow (8.x-3.0-beta3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Next
pt: Próximo

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Fields
pt: Campos

en: Prev
pt: Anterior

en: Loop
pt: Laço

en: Counter
pt: Contador

en: Random
pt: Aleatório

en: Delay
pt: Atraso

en: Controls
pt: Controles

en: Transition
pt: Transição

en: Reverse
pt: Reverter

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Pager
pt: Paginador

en: Speed
pt: Velocidade

en: Slideshow settings
pt: Configurações do slideshow

en: Pager type
pt: Tipo de paginador

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)
