Field Slideshow (8.x-3.0-beta3) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Next
uk: Наступний

en: Sync
uk: Синхронізація

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Fields
uk: Поля

en: Prev
uk: Попередній

en: Loop
uk: Цикл

en: Counter
uk: Лічильник

en: Random
uk: Випадково

en: Delay
uk: Затримка

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Transition
uk: Перехід

en: Reverse
uk: Обернено

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Pause on hover
uk: Пауза при наведенні

en: Speed
uk: Швидкість

en: Paused
uk: Пауза

en: Slideshow settings
uk: Налаштування слайд-шоу

en: Pager type
uk: Тип навіґатора

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Colorbox image style
uk: Стиль зображення у Colorbox

en: Provides a Slideshow format for displaying Image or Media fields.
uk: Пропонує формат слайд-шоу для відображення полів зображень та медіа.

en: Starting slide
uk: Початковий слайд
