Field States UI (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Visible
cy: Gweledig

en: Expanded
cy: Wedi ehangu

en: Optional
cy: Dewisol

en: fields
cy: meysydd

en: Collapsed
cy: Wedi cwympo
