Field States UI (8.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (14 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Confirm Delete
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕುವುದನ್ನು ದೃಢೀಕರಿಸಿ

en: Target
kn: ಗುರಿ
