Field States UI (8.x-1.0-rc1) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Edit
gl: Editar

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Add
gl: Engadir

en: Visible
gl: Visíbel

en: Expanded
gl: Expandida

en: Optional
gl: Opcional

en: fields
gl: campos

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Target
gl: Destino
