Field States UI (8.x-1.0-rc2) - en to bg translation catalogue (14 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Value
bg: Стойност

en: Type
bg: Тип

en: Cancel
bg: Отмени

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Edit
bg: Редактирай

en: Required
bg: Задължително

en: Add
bg: Добави

en: Visible
bg: Видим

en: Expanded
bg: Разгънато

en: Optional
bg: По желание

en: Comparison
bg: Сравнение
