Field States UI (8.x-1.0-rc2) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Required
ku: پێویستە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Visible
ku: بینراو

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە
