Field States UI (8.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Edit
ro: Editați

en: Required
ro: Necesar

en: Add
ro: Adaugă

en: Visible
ro: Vizibil

en: Expanded
ro: Expandat

en: Optional
ro: Opţional

en: fields
ro: câmpuri

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Target
ro: Ţintă

en: Unchecked
ro: Nebifat

en: Checked
ro: Bifat
