Field States UI (8.x-1.0-rc2) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Add
uk: Додати

en: Visible
uk: Видиме

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: fields
uk: поля

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Confirm Delete
uk: Підтвердити видалення

en: Target
uk: Ціль

en: Comparison
uk: Порівняння

en: Unchecked
uk: Непозначено

en: Checked
uk: Перевірено
