Field States UI (8.x-1.0-rc3) - en to ug translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Add
ug: قوشۇش

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Target
ug: ئوبيېكت
