Field States UI (8.x-1.0-rc4) - en to jv translation catalogue (13 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Edit
jv: Sunting

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Add
jv: Tambah

en: Visible
jv: Kétok

en: Expanded
jv: Mekarnā

en: Optional
jv: Ora kudu
