Field States UI (8.x-2.0) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Add
fil: Idagdag

en: Expanded
fil: Pinalawak
