Field States UI (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Required
fa: اجباری

en: Add
fa: افزودن

en: Visible
fa: نمایان

en: Expanded
fa: گسترده

en: Optional
fa: اختیاری

en: fields
fa: میدانها

en: Target
fa: مقصد
