Field States UI (8.x-2.0) - en to bo translation catalogue (14 entries)

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Visible
bo: མཐོང་རུང་བ

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: fields
bo: གནས་ཁོངས

en: Target
bo: དམིགས་གནས
