Field States UI (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Required
id: Wajib

en: Add
id: Tambah

en: Visible
id: Terlihat

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Optional
id: Pilihan

en: fields
id: bidang

en: Collapsed
id: Dikempiskan

en: Checked
id: Terpilih
