Field States UI (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: Required
ja: 必須

en: Add
ja: 追加

en: Visible
ja: 表示

en: Expanded
ja: 展開

en: Optional
ja: 任意

en: fields
ja: フィールド

en: Collapsed
ja: 圧縮

en: Target
ja: ターゲット

en: Comparison
ja: 比較

en: Checked
ja: チェック済
