Field States UI (8.x-2.0) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Required
th: จำเป็น

en: Add
th: เพิ่ม

en: Visible
th: มองเห็น

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Comparison
th: เปรียบเทียบ
