Field States UI (8.x-2.0) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Edit
tr: Düzenle

en: Required
tr: Zorunlu

en: Add
tr: Ekle

en: Visible
tr: Görünür

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: fields
tr: alanlar

en: Collapsed
tr: Kapalı

en: Target
tr: Hedef

en: Checked
tr: İşaretli
