Field Style (1.0.3) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Focus
uk: Фокус

en: Actions
uk: Дії

en: Remove
uk: Вилучити

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: States
uk: Стани

en: Active
uk: Активно

en: Normal
uk: Звичайне

en: Style
uk: Стиль

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Global Settings
uk: Глобальні параметри

en: Italic
uk: Курсив

en: Font Name
uk: Назва шрифту

en: Visited
uk: Відвідано

en: Hover
uk: Наведення

en: Properties
uk: Властивості

en: Add more
uk: Додати ще

en: Font Style
uk: Стиль шрифту

en: properties
uk: властивості

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Text value
uk: Текстове значення
