Field Style (1.0.4) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Icon
it: Icona

en: States
it: Stati

en: Active
it: Attivo

en: Normal
it: Normale

en: Style
it: Stile

en: Italic
it: Corsivo

en: Properties
it: Proprietà

en: Add more
it: Aggiungi

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Text value
it: Valore testuale
