Field Suggestion (1.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Settings
uk: Налаштування

en: View
uk: Перегляд

en: Include
uk: Долучити

en: Exclude
uk: Вилучити

en: Ignored
uk: Ігнорується

en: Field value
uk: Значення поля

en: Field name
uk: Назва поля

en: Field type
uk: Тип поля

en: Fields
uk: Поля

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Usage
uk: Використання

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Suggestions
uk: Пропозиції

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: - Select a field type -
uk: - Виберіть тип поля -

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Pinned
uk: Закріплено

en: Pin
uk: Закріпити

en: Unpin
uk: Відкріпити

en: The number of displayed values in a list of suggestions.
uk: Кількість відображених значень у списку пропозицій.

en: Looking for suggestions only in entities of the current user.
uk: Пропозиції шукаються лише в сутностях поточного користувача.

en: Filter by owner
uk: Фільтрувати за власником

en: Field suggestions
uk: Пропозиції полів
