Field Suggestion (1.0.0-alpha6) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Include
de: Einschließen

en: Exclude
de: Ausschließen

en: Ignored
de: Ignoriert

en: Field value
de: Feldwert

en: Field name
de: Feldname

en: Field type
de: Feldtyp

en: Fields
de: Felder

en: Ignore
de: Ignorieren

en: Limit
de: Begrenzung

en: Usage
de: Verwendung

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Suggestions
de: Vorschläge

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: - Select a field type -
de: - Feldtyp auswählen -

en: Entity types
de: Entitätstypen
