Field Suggestion (1.0.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: View
hi: देखें

en: Include
hi: शामिल

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Field type
hi: क्षेत्र प्रकार

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: Limit
hi: सीमा

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार
