Field Suggestion (1.0.0-alpha8) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: View
fil: Tingnan
